Znajdź lekarza

Aktualności

Jak mówić o chorobie otyłościowej?

We współpracy z prawdziwą wirtuozką języka polskiego, autorką vloga oraz książki pod tym samym tytułem „Mówiąc inaczej”, Pauliną Mikułą wyjaśniamy, że słowa mają ogromną moc oraz wpływ na to, jak postrzegamy otaczającą nas rzeczywistość.

Czytaj więcej
„Ludzie nie mają pojęcia, że otyłość można leczyć” – podcast Rafała Gębury „7 metrów pod ziemią” z udziałem pacjentki, p. Emilii Modrzyńskiej

Z czym musiała uporać się Pani Emilia i dlaczego diagnoza choroby otyłościowej dała jej nadzieję na lepszą przyszłość? Co skłoniło ją do pójścia do lekarza? Jak potoczyła się jej dotychczasowa historia? Odpowiedzi na te pytania udzieli Pani Emilia w wywiedzie z Rafałem Gęburą na kanale „7 metrów pod ziemią”.

Czytaj więcej
Kontynuacja cyklu podcastów edukacyjnych „Porozmawiajmy szczerze o otyłości” w słuchowisku Justyny Mazur „Pogadajmy o życiu”

W ubiegłym roku we współpracy z podcasterką, Justyną Mazur, powstał cykl czterech podcastów edukacyjnych o tytule „Porozmawiajmy szczerze o otyłości”. W rozmowach wzięli udział: Janina Bąk, blogerka i statystyczka, która choruje na otyłość, prof. dr hab. n. med. Paweł Bogdański, specjalista chorób wewnętrznych, hipertensjolog, prezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości, Agnieszka Liszkowska-Hała, pacjentka i ambasadorka kampanii „Porozmawiajmy szczerze o otyłości” oraz Agata Ziemnicka, psycholożka, dietetyczka, prezeska Fundacji Kobiety bez diety.

Czytaj więcej
Wystartowała 3. edycja kampanii „Porozmawiajmy szczerze o otyłości”

W ramach kolejnej edycji kampanii zorganizowana została plenerowa wystawa zdjęć czterech Bohaterów kampanii. W dniach od 7 do 21 czerwca 2022 roku będzie można ją obejrzeć w Galerii Plenerowej przy ul. Agrykola w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Następnie od 21 czerwca do 5 lipca 2022 ekspozycję będzie można obejrzeć na Krakowskim Przedmieściu przy Kościele Akademickim św. Anny w Warszawie.

Czytaj więcej