4. edycja kampanii Porozmawiajmy Szczerze o Otyłości

s4. edycja kampanii Porozmawiajmy Szczerze o Otyłości

W ramach 4. edycji kampanii przygotowaliśmy wystawę zdjęć jej nowych ambasadorów, w której udział wzięli: Aneta Zając, Robert Kudelski, Emilia Modrzyńska, Adam Gajewski oraz Agnieszka Liszkowska-Hała. 

Ambasadorzy poprzez wystawę kierują do pacjentów z otyłością, ale także ogółu społeczeństwa, swoje przemyślenia dotyczące problemów z jakimi osoby z otyłością muszą mierzyć się na co dzień. W szczególności związane są one z nieprzychylnością społeczeństwa do osób zmagających się z otyłością. Według badania opinii zrealizowanego w ramach kampanii aż 69% Polaków było świadkiem niewłaściwego traktowania osoby z otyłością. Do najczęstszej formy werbalnej dyskryminacji należą m.in.: złośliwe żarty, oceniające komentarze, plotkowanie za plecami chorego oraz wygłaszanie rad bez wyraźnej prośby chorego, które nie wnoszą nic wartościowego. 

Wspólnie z ambasadorami chcemy edukować, że choroba otyłościowa nie jest winą chorego i może spotkać każdego z nas, ale także uwrażliwić społeczeństwo na to, że sposób, w jaki mówimy o chorych i do chorych, realnie wpływa na ich motywację i dalsze rokowania, a także samoocenę oraz stan emocjonalny. Kampania stawia sobie w tym roku za cel promowanie komunikacji o otyłości, w której na pierwszym miejscu stawia się osobę, a nie chorobę.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy i wsłuchania się w głos ambasadorów 4. edycji kampanii „Porozmawiajmy szczerze o otyłości”.