Poznaj Roberta

Warto zawalczyć o społeczną akceptację osób z otyłością. Zmieniając nastawienie do nich i ich choroby możemy wesprzeć ich w walce o lepszą przyszłość.

sPoznaj Roberta


Nie miałem najmniejszych wątpliwości, że chcę zaangażować się w kampanię. Zostając jej ambasadorem, miałem nadzieję, że mój udział doda innym sił w mierzeniu się z wykluczeniem ze względu na chorobę otyłościową i będzie przyczynkiem do zawalczenia o siebie, o zdrowie, o swoją przyszłość.

Ja, ze względu na zawód, niejednokrotnie redukowałem masę ciała, to znów przybierałem na wadze i z racji tego, że jestem osobą rozpoznawalną, padałem ofiarą hejtu i ocen, które nie były przyjemne. Oczywiście przez lata, będąc wystawionym na ciągłą ocenę i krytykę, nauczyłem się sobie z tym radzić. Zdaję sobie jednak sprawę, że wiele osób nie ma wsparcia w poradzeniu sobie z wykluczeniem ze względu na otyłość, bądź sama się wyklucza, uważając, że otyłość dyskwalifikuje z wielu aktywności życiowych. Nic bardziej mylnego. 

Właśnie dlatego jestem w tym projekcie i chcę na ile to możliwe wspierać wszystkich, którzy tego potrzebują, dodawać im sił oraz motywować i zwiększać determinację w dążeniu do zdrowia i dobrego samopoczucia. Edukacja jest fundamentem. Pamiętajmy, że otyłość jest chorobą i nie wynika z tego, że ktoś o siebie nie dba. Nie wykluczajmy, wspierajmy. Bądźmy empatycznymi, pozytywnymi ludźmi.

Robert Kudelski – aktor, ambasador kampanii.