„Życie seksualne pacjentów chorujących na otyłość” – podcast Adrianny Sobol „Zdrowie zaczyna się w głowie” z udziałem Agaty Stoli

s„Życie seksualne pacjentów chorujących na otyłość” – podcast Adrianny Sobol „Zdrowie zaczyna się w głowie” z udziałem Agaty Stoli
 

W trzecim odcinku podcastu „Zdrowie zaczyna się w głowie” Adrianna Sobol gości Agatę Stolę – psychoterapeutkę, seksuolożkę, specjalistkę terapii uzależnień, współzałożycielkę Instytutu SPLOT, członkinię Polskiego Towarzystwa Badań nad Uzależnieniami, Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Rady Naukowej Ośrodka Badań Społecznych nad Seksualnością Uniwersytetu Warszawskiego.

Rozmowa toczy się wokół tematu wpływu choroby otyłościowej na intymne sfery pacjentów, jakimi są romantyczność, a zwłaszcza seksualność. Trudności, jakie mogą pojawić się w tym temacie, dotyczą natury psychologicznej, jak i somatycznej, utrudniającej czerpanie przyjemności z aktywności seksualnej.

 

==> Posłuchaj podcastu za pośrednictwem Spotify <==

 

Podkreślenie otwarcia się na dialog o otyłości wynika z tegorocznego hasła, które promuje obchody Światowego Dnia Otyłości – „Let´s talk about obesity. Changing perspectives”. Dzięki różnym rozmowom z zaproszonymi przez Adriannę Sobol gościniami można poznać inną perspektywę patrzenia na ten sam problem.

Odcinek z Agatą Stolą jest już trzecim w ramach cyklu podcastów poświęconych chorobie otyłościowej, które powstały w ramach kampanii Porozmawiajmy szczerze o otyłości. Seria powstała w ramach współpracy z organizatorem Kampanii – firmą Novo Nordisk.