Poznaj cykl podcastów Adrianny Sobol poświęconych chorobie otyłościowej

sPoznaj cykl podcastów Adrianny Sobol poświęconych chorobie otyłościowej

Adrianna Sobol to psychoonkolożka prowadząca cykl podcastów poświęconych chorobie otyłościowej. Słuchowiska powstały w ramach kampanii „Porozmawiajmy szczerze o otyłości”. W podcastach poruszone zostaną takie zagadnienia jak motywacja w leczeniu, nowoczesne metody leczenia, seksualność pacjentów. Rozmowa z ekspertami na te i wiele innych tematów to doskonały sposób na lepsze poznanie choroby otyłościowej i walkę z nią.

 

Po co powstał ten podcast?

Bezpośrednią przyczyną wzrostu masy ciała jest dodatni bilans energetyczny – oznacza to, że osoba przyjmuje w ciągu Szacuje się, że trzech na pięciu dorosłych Polaków ma nadwagę, a 25% społeczeństwa choruje na otyłość. Choroba ta nie tylko wiąże się ze znacznym pogorszeniem jakości życia, lecz także może prowadzić do wielu powikłań. Otyłość jest chorobą nieuświadomioną i niediagnozowaną. Mając na uwadze rosnący odsetek osób otyłych i grożące im poważne konsekwencje zdrowotne, powstaje coraz więcej inicjatyw skierowanych do tej grupy chorych. Jedną z nich jest kampania edukacyjna „Porozmawiajmy szczerze o otyłości” i projekt „Zdrowie zaczyna się w głowie”, w ramach których powstał cykl 6 podcastów poświęconych chorobie otyłościowej. Partnerem cyklu jest firma Novo Nordisk – duńskie przedsiębiorstwo farmaceutyczne będące jednym ze światowych liderów w produkcji insuliny.

Każdy podcast to ciekawa rozmowa psychoonkolożki Adrianny Sobol z gościem, który zapoznaje słuchacza ze swoją historią, doświadczeniami i perspektywą na chorobę otyłościową. Ten cykl podcastów ma kłaść nacisk na praktyczne aspekty leczenia otyłości z wykorzystaniem najnowszych metod oraz edukować na temat dostępnych form wsparcia i aspektów psychologicznych towarzyszącym pacjentom cierpiącym na tę przypadłość. Słuchowiska te są doskonałym miejscem wymiany doświadczeń pacjentów i wiedzy ekspertów. Dzięki rozmowie możemy poznać inne spojrzenie na ten sam problem i znaleźć nową drogę walki z chorobą otyłościową. Do inicjowania i otwarcia się na dialog o otyłości zachęca dodatkowo tegoroczne hasło obchodów Światowego Dnia Otyłości: „Let´s talk about obesity. Changing perspectives”.

Jakie tematy porusza cykl podcastów?

W ramach podcastów omówione zostaną następujące zagadnienia: 

Kim jest Adrianna?

Adrianna Sobol to założycielka platform psychoedukacyjnych www.zdrowiezaczynasiewglowie.pl oraz www.wtrosceochoregopracownika.pl. Na co dzień pracuje z pacjentami przewlekle chorymi, ich opiekunami, współpracownikami oraz personelem medycznym. Popularyzuje wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej, tworzenia przyjaznych warunków pracy dla osób przewlekle chorych, wsparcia ich bliskich oraz komunikacji lekarza z pacjentem. To psychoonkolożka i wykładowczyni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Zakładzie Profilaktyki Onkologicznej pracująca w Szpitalu Onkologicznym LuxMed Onkologia w Warszawie. Adrianna Sobol jest autorką licznych publikacji z dziedziny psychoonkologii i psychologii zdrowia, współautorką książki „Oswoić raka. Inspirujące historie i przewodnik po emocjach”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak w 2020 roku. Występuje jako ekspertka w programach telewizyjnych, współtworzy akcje i kampanie społeczne. Prowadzi też liczne szkolenia i warsztaty z zakresu psychologii i rozwoju osobistego.

Kto pojawi się w podcastach? Kim są goście Adrianny?

W podcastach Adrianny Sobol gościć będzie wielu ekspertów. Do rozmowy zaproszone zostały:

Gdzie można znaleźć podcast?

Każdy podcast z cyklu rozmów Adrianny Sobol z gośćmi jest publikowany w serwisach streamingowych – Tidal, Spotify oraz na YouTube. Materiały dostępne są również na stronach internetowych takich jak: www.zdrowiezaczynasiewglowie.pl, www.wtrosceochoregopracownika.pl oraz w social mediach projektu.

Fakty i mity dotyczące leczenia choroby otyłościowej – Zdrowie zaczyna się w głowie | Podcast on Spotify

Motywacja do leczenia otyłości – Zdrowie zaczyna się w głowie | Podcast on Spotify


Życie seksualne pacjentów chorujących na otyłość – Zdrowie zaczyna się w głowie | Podcast on Spotify


Jakiego wsparcia potrzebuje pacjent z otyłością? – Zdrowie zaczyna się w głowie | Podcast on Spotify


Droga do zdrowia – diagnoza choroby otyłościowej – Zdrowie zaczyna się w głowie | Podcast on Spotify

Aktualności