Podcasty na temat choroby otyłościowej z udziałem ekspertów na portalu NaTemat.pl

sPodcasty na temat choroby otyłościowej z udziałem ekspertów na portalu NaTemat.pl

Zapraszamy do obejrzenia podcastów na temat otyłości, które przygotowała w ramach cyklu „Zdrowie bez cenzury” redakcja portalu NaTemat.pl. W podcastach udział wzięli: dr hab. n. med. Mariusz Wyleżoł, dr n. o zdr. Wanda Baltaza

Podcast z Wandą Baltaza „Czy dietetycy stracą pracę jak zaczniemy leczyć otyłość?”

Jak wygląda proces leczenia otyłości z punktu widzenia dietetyka? Jaką rolę odgrywa dietetyk w procesie terapeutycznym osoby chorej na otyłość? Co wpływa na sukces terapii i jakie podejście musi mieć pacjent, aby terapia żywieniowa pomogła w osiągnięciu sukcesu? Na te oraz wiele innych pytań odpowiada dr Wanda Baltaza, dietetyk kliniczny.

Dr n. o zdr. Wanda Baltaza jest dietetykiem klinicznym oraz wykładowcą na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zawodowo pracuje z osobami chorującymi na otyłość, ale również ze sportowcami oraz dziećmi. Jest ekspertem w dziedzinie terapii żywieniowej, o czym świadczą autorskie publikacje naukowe, wystąpienia na konferencjach oraz programach edukacyjnych.

Podcast z dr hab. n. med. Mariuszem Wyleżoł „Co takiego dzieje się w organizmie człowieka, że choruje na otyłość?”

Nadal panuje przekonanie, że otyłość jest wynikiem braku silnej woli, objadania się i zaniedbania wynikającego z lenistwa. Koncentrujemy się na podstawowym objawie, czyli zwiększonej masie ciała, a nie na jej faktycznej przyczynie.  Czym jest otyłość i jaka jest jej geneza? Dlaczego dochodzi do nadmiernego gromadzenia tłuszczu w organizmie? Jaką rolę odgrywają hormony w chorobie otyłościowej? Do jakich skutków może prowadzić rygorystyczna dieta stosowana bez konsultacji z lekarzem? Odpowiedzi na te pytania udzieli dr hab. n. med. Mariusz Wyleżoł. Zachęcamy do obejrzenia.

Dr hab. n. med. Mariusz Wyleżoł jest specjalistą chirurgii bariatrycznej, wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości (PTLO) oraz kierownikiem Warszawskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Otyłości i Chirurgii Bariatrycznej w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie. Posiada 30-letnie doświadczenie w leczeniu pacjentów z chorobą otyłościową. Jest autorem wielu publikacji oraz laureatem Specjalnej Nagrody Zaufania Złoty OTIS: za popularyzację wiedzy o otyłości jako chorobie, którą można i trzeba leczyć.

Podcast z Anną Kaczmarek „Porozmawiajmy szczerze o otyłości”. Wnioski? „To choroba, którą trzeba leczyć”

Anna Kaczmarek, dziennikarka, redaktor naczelna Sektora Zdrowotnego w Grupie naTemat, otwarcie przyznaje, że choruje na otyłość. W podcaście „Zdrowie bez cenzury”, który poprowadziła tym razem Karolina Pałys, szczerze dzieli się swoim doświadczeniem i opowiada o najważniejszej lekcji, jaką odebrała na przestrzeni swojego życia. Czy głównym winowajcą choroby otyłościowej jest brak ruchu, objadanie, wymówki i lenistwo? Dlaczego niektórym udaje się samodzielnie (albo przy pomocy dietetyka lub trenera personalnego) zredukować masę ciała, a inni doświadczają wahań w przyroście i redukcji nadprogramowych kilogramów? Jak było w przypadku dziennikarki portalu NaTemat.pl? Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania tej interesującej rozmowy.