Kontynuacja cyklu podcastów edukacyjnych „Porozmawiajmy szczerze o otyłości” w słuchowisku Justyny Mazur „Pogadajmy o życiu”

sKontynuacja cyklu podcastów edukacyjnych „Porozmawiajmy szczerze o otyłości” w słuchowisku Justyny Mazur „Pogadajmy o życiu”

W ubiegłym roku we współpracy z podcasterką, Justyną Mazur, powstał cykl czterech podcastów edukacyjnych o tytule „Porozmawiajmy szczerze o otyłości”. W rozmowach wzięli udział: Janina Bąk, blogerka i statystyczka, która choruje na otyłość, prof. dr hab. n. med. Paweł Bogdański, specjalista chorób wewnętrznych, hipertensjolog, prezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości, Agnieszka Liszkowska-Hała, pacjentka i ambasadorka kampanii „Porozmawiajmy szczerze o otyłości” oraz Agata Ziemnicka, psycholożka, dietetyczka, prezeska Fundacji Kobiety bez diety.

W ramach 3. edycji kampanii „Porozmawiajmy szczerze o otyłości” pojawiła się kontynuacja cyklu podcastów edukacyjnych. W najnowszym odcinku udział wziął dr hab. n. med. Mariusz Wyleżoł, specjalista chirurgii bariatrycznej, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości (PTLO) oraz kierownik Warszawskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Otyłości i Chirurgii Bariatrycznej w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie.

Z podcastu dowiecie się, co kryje się za definicją choroby otyłościowej, jakie są jej przyczyny oraz konsekwencje, które może za sobą pociągać. Ekspert przybliża też możliwości terapeutyczne dostępne dla chorych na otyłość w Polsce. Odpowiada na wiele nurtujących pytań z perspektywy lekarza m.in.: dlaczego stereotypowe twierdzenie „jedz mniej” w stosunku do osób z otyłością nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości, w jaki sposób „Karta Praw Pacjenta Chorego na Otyłość” pomoże pacjentom w uzyskaniu jak najlepszej opieki oraz dalszym procesie terapeutycznym? 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nowego podcastu oraz zapoznania się z 4 wcześniejszymi odcinkami.

Wszystkie podcasty dostępne są na kanale YouTube Justyny Mazur pod linkami:

Janina Bąk – Czy łatwo jest w Polsce być osobą z otyłością?

prof. dr hab. n. med. Paweł Bogdański – Nie znam innej choroby z tak dużą liczbą powikłań

Agnieszka Liszkowska-Hała – Czy aktywni fizycznie mogą chorować na otyłość?