Poznaj Adama

Myślę, że warto leczyć otyłość przede wszystkim dla siebie, dla swojego zdrowia i dobrego samopoczucia oraz dla najbliższych.

sPoznaj Adama

Jestem informatykiem i ekspertem baz danych w jednym z banków. Prowadzę także własną działalność gospodarczą w zakresie konsultacji informatycznych związanych z bazami danych.

Choroba otyłościowa została u mnie zdiagnozowana 10 lat temu. Przez lata widziałem, że za dużo ważę, ale nie traktowałem tych dodatkowych kilogramów jako choroby. Uważałem, że jestem po prostu „duży”, a nie chory i dlatego nie podejmowałem leczenia. Czułem się coraz gorzej, zacząłem podupadać na zdrowiu. Ale do rozpoczęcia leczenia i pójścia do lekarza zmotywowała mnie moja śp. żona Sylwia.

Najtrudniejsze były dla mnie zmiany nawyków żywieniowych. Jednak zmiana diety to za mało. Żeby osiągnąć efekty, konieczne są zmiany w myśleniu – trzeba poukładać sobie wszystko w głowie na nowo.

Wsparcie mojej żony było dla mnie bardzo ważne. Gdyby nie Ona, pewnie teraz inaczej wyglądałoby moje życie… Moja żona mnie motywowała, pomagała, nauczyła pracować nad sobą. Teraz Jej nie ma, ale Jej nauki i przekazana motywacja zostały. Myślę, że warto leczyć otyłość przede wszystkim dla siebie, dla zdrowia i dobrego samopoczucia oraz dla swoich najbliższych.

Adam Gajewski – ekspert IT, pacjent.

PL21CO00004